Warszawa sylwiabienkowska@gazeta.pl +48 511 188 425

BIO

11017664_1086430431374277_5886373151249632240_n

Sylwia Bieńkowska – magister położnictwa z dyplomem Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu z ukończoną specjalizacją z pielęgniarstwa noworodkowego. Posiada długoletnie doświadczenie w pracy położnej. Swój zawód traktuje jako pasję i życiowe powołanie, stąd nieustannie doskonali swoje umiejętności i pogłębia wiedzę medyczną. Szkoli kadry medyczne i wdraża nowe standardy opieki okołoporodowej zarówno w ochronie zdrowia, jak też w organizacjach pracujących na rzecz młodych matek.
Nauki biologiczne i behawioralne to wiedza którą zgłębia empirycznie zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym, gdyż jest mamą piątki dzieci.
Zawsze ciekawiła ją indywidualna historia życia swoich pacjentów, ich doświadczenia, wzloty i trudności. To nauczyło ją podnosić głowę ponad horyzonty i zajrzeć znacznie głębiej.
Swoją wiedzą na temat naturalnego rodzenia i karmienia dzieli się z osobami pełniącymi zawody medyczne na konferencjach, a z rodzicami rozwiązuje indywidualne problemy podczas spotkań w zaciszu domowym.
Jest czynną położną oraz konsultantem i doradcą laktacyjnym. W swoich publikacjach promuje traktowanie noworodka jako pełnoprawnego obywatela, w pełni kompetentnego do komunikowania się z otoczeniem. Umożliwia jej to praca Skalą Brazeltona* NBAS, którą stosuje podczas oceny dziecka jako narzędzie pomagające poznać rodzicom przyczyny konkretnych zachowań ich potomka.
Dużym zaskoczeniem dla niej samej jest posiadanie tak dużej rodziny. Lubi tańczyć i tam wyraża swój charakter i talent.

*Skala Brazeltona – (Neonatal Behavioral Assessment Scale) certyfikat wydany przez Harvard Medical School.