Warszawa sylwiabienkowska@gazeta.pl +48 511 188 425

Macierzyństwo w praktyce

Specjalizuję się w diagnozowaniu przyczyn problemów z laktacją przy karmieniu piersią oraz ich rozwiązywaniu. Pomagam rodzicom zyskać kompetencje w dziedzinie pielęgnacji dzieci zdrowych i chorych w okresie noworodkowym.

Świadczę  usługi, oparte na najnowszej wiedzy z zakresu laktacji i położnictwa, aktywnie wspieram mamy w podjętych działaniach.
Każde macierzyństwo jest inne, pomagam aby było wspaniałe.
Sylwia Bieńkowska
Położna – Certyfikowany doradca laktacyjny – Warszawa, Piaseczno i okolice
tel. 511 188 425

Witaj w moim świecie!
Od zawsze wiedziałam ze będę położną,  już jako mała dziewczynka byłam zafascynowana  niemowlętami i tym skąd się biorą. Ta moja dociekliwość doprowadziła mnie do nauki tego zawodu w studium medycznym, a potem do zgłębiania  tajników  macierzyństwa w życiu prywatnym i zawodowym na salach wielu polskich szpitali. Wciąż było mi mało, a że łatwo nie rezygnuję dzisiaj jestem magistrem położnictwa i matką pięciorga równie jak ja upartych dzieci.

Myślę że przyszedł czas na oddawanie tej wiedzy.  Każde macierzyństwo jest inne, ta sama  matka zupełnie różnie je przeżywa z każdym dzieckiem, a doświadczenia wielu matek to istny wielobarwny kalejdoskop  zdarzeń i doznań. Nawet jeżeli bardzo jesteśmy przekonani o naszej unikatowości nie zapominajmy jednak że  macierzyństwo jest tak stare jak świat i od tysięcy lat wciąż powiększamy zasoby naszej wiedzy  o tym jak z nim postępować. Z każdym kolejnym dzieckiem upewniamy się o poprawności naszych działań. Tym zajmuje się położnictwo, tym zajmuję się ja osobiście.

11017664_1086430431374277_5886373151249632240_n

Sylwia Bieńkowska – magister położnictwa
absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
z ukończoną specjalizacją z pielęgniarstwa noworodkowego,
certyfikowany doradca laktacyjny